Қыздар бөлімінде «Салт-дәстүр» орталығының ашылу шарасы өтті

Бүгін ҚМДБ Төрағасы, Бас мүфти Наурызбай қажы Тағанұлының биыл жолдаған бағдарлық баяндамасына орай, ҚМДБ-ның «Ислам және дәстүр құндылығы» жылы аясында Шымкент қаласы бойынша өкілдігі мен «Шымкент» медресе колледжі бірлесіп қыздар бөлімінде «Салт-дәстүр» орталығының ашылу шарасы өтті.

Игі шараға Шымкент қаласының бас имамы Бақдаулет қажы Нұрматұлы, «Шымкент» медресе колледжінің директоры Талғат Әсембай, дінтанушы-магистр Мұхамеджан Естеміров, найб имам Қазыбек Сарыбаев, Ахметжан Керімбек, Самат Анарбаев және «Әжелер» мектебінің жетекшісі Қалдыкүл Бекжанова бастаған әжелер, ұстаздар, шәкірттер қатысты.

«Бұл орталықтың негізгі мақсаты – шәкіртерге дін мен салт-дәстүрімізді және қазақи тәлім-тәрбиені жан-жақты ғылыми тұрғыдан түсіндіру һәм үйрету. Мұнымен қатар, отбасылық өмірде күнделікті атқарылатын құндылықтар, ас әзірлеу, дастархан жаю, кесте тігу, т.б. дүниелер қамтылатын болады», – деді шаһар бас имамы Бақдаулет қажы Нұрматұлы.

Аталмыш орталықтың арнайы жоспары әзірленіп, «Салт-дәстүр» орталығының жұмысын үйлестіруші болып Райхан Жұмәділлева бекітілді.

Айта кетсек, аталмыш оқу орнында 253 қыз-бала шәкірттерге 22 әйел ұстаз қызмет етіп келеді. Өздеріңізге белгілі, жыл басында ҚМДБ Төрағасы, Бас мүфти Наурызбай қажы Тағанұлының бастамасымен «Дін мен дәстүр» бөлімі ашылып, бүгінде жемісті қызмет атқарылып келеді.